Instytut > Wydarzenia > Konferencja naukowo-metodyczna

Konferencja naukowo-metodyczna

30.12.2019 14:32

Sport szkolny w systemie edukacji fizycznej dzieci i młodzieży
W dniu 20 grudnia 2019 roku w hotelu „Nowy Dwór” w Świlczy odbyła się konferencja naukowo-metodyczna dla nauczycieli wychowania fizycznego i działaczy sportu szkolnego z terenu województwa podkarpackiego. W konferencji wzięło udział ponad 80 osób. Program naukowo-szkoleniowy konferencji został przygotowany przez dra. Krzysztofa Warchoła, prof. ośw. - reprezentującego Instytut Nauk o Kulturze Fizycznej CM Uniwersytetu Rzeszowskiego, który pełnił też funkcję kierownika naukowego konferencji. W konferencji wykłady wygłosili również inni pracownicy Instytutu Nauk o Kulturze Fizycznej KNM Uniwersytetu Rzeszowskiego. dr Gabriel Szajna – Ćwiczenia z partnerem w szkolnym wychowaniu fizycznym, dr Piotr Matłosz – Nowoczesne metody prowadzenia badań przesiewowych u dzieci w wieku przedszkolnym jako forma profilaktyki chorób cywilizacyjnych, dr Grzegorz Bielec – Gimnastyka w programie zawodów międzyszkolnych oraz w zajęciach SKS. Organizatorem konferencji był Podkarpacki Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy – reprezentowany przez Pana Jacka Bigusa – Wiceprezesa Związku.
Krzysztof Warchoł

2019konfosw-(1).jpg 2019konfosw-(2).jpg 2019konfosw-(3).jpg 2019konfosw-(4).jpg