Wydział > Wydarzenia > Absolwent Wydziału Wychowania Fizycznego UR Łukasz Różański zdobył tytuł zawodowego Mistrza Polski w

Absolwent Wydziału Wychowania Fizycznego UR Łukasz Różański zdobył tytuł zawodowego Mistrza Polski w boksie (kategoria ciężka)

11.07.2019 13:51

W dniu 6 lipca 2019 r. na Stadionie Stali Rzeszów miała miejsce spektakularna gala bokserska. Walką wieczoru był pojedynek Łukasza Różańskiego z Izu Ugonoh. Zwyciężył Łukasz Różański absolwent Wydziału Wychowania Fizycznego UR. Była  to najważniejsza walka w jego dotychczasowej karierze. Zakończyła się ona nokautem rywala w 4 rundzie, tym samym zdobyciem pasa zawodowego Mistrza Polski w kategorii ciężkiej. Jak sam Łukasz zaznaczał w wywiadach, że nastawiony jest przede wszystkim na sportową rywalizację równocześnie uwzględniając, iż niebagatelne znaczenie ma wcześniej opracowany plan i jego mobilność na ringu. Szczęśliwie okazało się, że ciężka praca zaowocowała. Nie można pominąć wpływu osoby trenera Mariana Basiaka z 50-letnim stażem trenerskimi oraz jego wpływu na rozwój kariery zawodnika. Bokser po zakończonej walce uroczyście mu podziękował wykonując symboliczny gest założenia zdobytego pasa. Ponadto ważnymi członami sztabu szkoleniowego jest trener Krzysztof Przepióra oraz trener odpowiedzialny za przygotowanie motoryczne dr Artur Płonka pracownik Wydziału Wychowania Fizycznego UR. Wymienieni członkowie sztabu szkoleniowego oraz dr Marian Rzepko biorą czynny udział w prowadzonej dla studentów Wydziału Wychowania Fizycznego specjalizacji z boksu. Wśród licznych kibiców na trybunach pojawili się także profesor Wojciech Czarny, profesor  UR Paweł Król, dr Janusz Zieliński, dr Marian Rzepko oraz dr Robert Czaja aby wspierać swojego wychowanka. Z dumą patrzyli na dokonania byłego studenta. Warte zaznaczenia jest, iż aktualnie Łukasz Różański bierze udział w kursie trenerskim organizowanym przez Uniwersytet Rzeszowski.

1.jpg 2.jpg 3.jpg