Wydział > Wydarzenia > Uroczysta inauguracja roku akademickiego na Wydziale WF

Uroczysta inauguracja roku akademickiego na Wydziale WF

25.10.2018 09:16

W dniu 18 października 2018 r. na Wydziale Wychowania Fizycznego odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2018/2019. To wydarzenie swą obecnością zaszczycił prof. dr hab. Wojciech Walat Prorektor ds. Studenckich i Kształcenia Uniwersytetu Rzeszowskiego. Podczas uroczystości została przeprowadzona immatrykulacja studentów pierwszego roku, wprowadzająca ich do grona społeczności akademickiej.
Wyróżnieni zostali również studenci, którzy w roku akademickim 2017/2018 uzyskali najwyższą średnią.
Ważnym punktem uroczystości było wręczenie przez Dziekana Wydziału Wychowania Fizycznego prof. dra hab. Wojciecha Czarnego wyróżnień dla następujących pracowników:
- dr Ireny Momoli – za wieloletnią pracę i trud włożony w edukację studentów Wydziału Wychowania Fizycznego
- dr hab. Agnieszki Mirkiewicz – za uzyskanie stopnia doktora habilitowanego nauk humanistycznych w dyscyplinie historia
- dr Małgorzaty Skrzęty, dr Joanny Piech i dra Tomasza Wójcika za uzyskanie stopnia doktora
Po uroczystym otwarciu roku akademickiego dr hab. Agnieszka Mirkiewicz wygłosiła wykład inauguracyjny zatytułowany „Młodzi dla Niepodległej. Aktywność fizyczna w przygotowaniach sokolstwa do walki o wolność.”

1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg