Wydział > Wydarzenia > Michał Bartusik powołany do reprezentacji Polski na mistrzostwa świata w judo!

Michał Bartusik powołany do reprezentacji Polski na mistrzostwa świata w judo!

05.09.2018 09:46

Spore wyróżnienie spotkało studenta Wydziału Wychowania Fizycznego Uniwersytetu Rzeszowskiego, Michała Bartusika, judokę reprezentującego klub Millenium Rzeszów. Zawodnik został powołany do reprezentacji Polski na mistrzostwa świata w judo, które zostaną rozegrane od 20 do 27 września 2018 w Baku.
Do stolicy Azerbejdżanu pojedzie 16 polskich judoków, w tym Michał Bartusik. Jak mówi Mirosław Błachnio, główny trener reprezentacji, Bartusikowi potrzeba jeszcze kilku walk międzynarodowych do odpowiedniego przygotowania się do MŚ w Baku. Dlatego też pochodzący z Niechobrza judoka wystąpi jeszcze przed turniejem w Azerbejdżanie w Pucharze Europy w Bratysławie. - Wraz ze sztabem zdecydowaliśmy, że niektórzy nasi reprezentanci jeszcze potrzebują kolejnych walk międzynarodowych, jak my to mówimy, żeby dowalczyć się przed mistrzostwami świata – powiedział Błachnio. 25-letni Bartusik ma już na swoim koncie trzy medale na zawodach pucharu świata seniorów w Tallinie (brąz), Sindelfingen (srebro) i Bratysławie (brąz). Jest także medalistą zawodów Pucharu Europy seniorów i czterokrotnym mistrzem Polski seniorów (2013, 2015, 2016, 2017).

bartusik.jpg