Wydział > Wydarzenia > Wielkie wyróżnienie dla mgr Rafała Wilka

Wielkie wyróżnienie dla mgr Rafała Wilka

05.12.2017 13:15

3 grudnia 2017 w Pałacu Prezydenckim Andrzej Duda spotkał się z paraolimpijczykami oraz trenerami, których uhonorował państwowymi odznaczeniami. Wśród wyróżnionych sportowców znalazł się również nasz pracownik, mgr Rafał Wilk, który otrzymał Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski „za osiągnięcia sportowe, za promowanie Polski na arenie międzynarodowej”.

– Na co dzień się o nas nie pisze, a tego typu wyróżnienie to dowartościowanie tego, ile w uprawianie sportu wkładamy zaangażowania i serca – mówi Rafał Wilk, były rzeszowski żużlowiec, które z rąk prezydenta RP Andrzeja Dudy odebrał Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski.
– To odznaczenie przyznano mi już rok temu, ale nie było okazji go odebrać, bo gdy mnie zapraszano byłem  wówczas na zawodach – mówi w rozmowie z Rzeszów News Rafał Wilk. – Cieszę się, że  odznaczenie wręczono mi w Światowym Dniu Osób Niepełnosprawnych. To docenienie tego, co my sportowcy niepełnosprawni robimy. Na co dzień się o nas nie pisze, a tego typu wyróżnienie to dowartościowanie tego, ile w uprawianie sportu wkładamy zaangażowania i serca  – dodaje.
Prezydent RP Andrzej Duda podczas spotkania podziękował sportowcom doceniając wyniki paraolimpijczyków i efekt ich sukcesów dla rozpoznawalności Polski na świecie oraz zwrócił uwagę na dodatkowy wymiar tych osiągnięć. – To wielka promocja hartu ducha. Kto wie, czy to właśnie ten element nie jest najważniejszy – podkreślił Andrzej Duda.
W 2016 roku na paraolimpiadzie w Rio de Janeiro w Brazylii mgr Rafał Wilk zdobył dla Polski dwa medale: złoty w jeździe indywidualnej oraz srebrny w wyścigu ze startu wspólnego na dystansie 60 km. Jest również trzykrotnym mistrzem paraolimpijskim z Londynu (2012) i dwukrotnym mistrzem świata z Kanady 2013; mistrzem świata z Greenvill 2014 w jeździe na czas oraz dwukrotnym mistrzem świata z Nottwil Szwajcaria 2015.

2017wilk.JPG 2017wilk2.JPG