Wydział > Wydarzenia > Sukces Mateusza Dudka

Sukces Mateusza Dudka

07.12.2017 13:29

W miniony weekend w Łańcucie w IX Memoriale Geronia, brązowy medal w konkurencji par mieszanych w klasie Mistrzowskiej zdobył student 2 roku WF europejczyk – Mateusz Dudek.
Jest on zawodnikiem Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” w Rzeszowie a jego trenerami są dr Grzegorz Bielec (st. wykładowca UR) i mgr Andrzej Sokołowski (absolwent UR). Mateusz Dudek wykonał ponadto dwukrotnie (eliminacje i finały) oryginalny element akrobatyczny (na zdjęciach) opracowany przez dra Bielca w 2007 r., który został wpisany w 2008 r. do tabel grup trudności Międzynarodowej Federacji Gimnastycznej (FIG) i figuruje tam po dziś dzień. W Polsce element ten wykonały jak dotąd tylko 3 zespoły – wyłącznie podopieczni dra Bielca – zawodnicy rzeszowskiego „Sokoła”. Dr Bielec jest też jedynym jak dotąd trenerem w Polsce, którego element akrobatyczny został wpisany do tabel grup trudności Międzynarodowej Federacji Gimnastycznej. Mateusz Dudek począwszy od 2018 r. zamierza zmienić barwy klubowe z TG „Sokół” na PTG „Sokół” UR – dzięki czemu reprezentował będzie on Nasz Wydział i Uniwersytet Rzeszowski na w najpoważniejszych zawodach ogólnopolskich i turniejach międzynarodowych w klasie Mistrzowskiej w akrobatyce sportowej.

dudek-mateusz.jpg dudek-mateusz-3.jpg