Wydział > Wydarzenia > Międzyuczelniany Turniej Piłki Halowej w WSPiA

Międzyuczelniany Turniej Piłki Halowej w WSPiA

28.04.2017 12:42

Drużyna futsalu złożona z pracowników Uniwersytetu Rzeszowskiewgo zdobyła srebro podczas trzeciego Międzyuczelnianego Turnieju Piłki Halowej. Turniej rozegrany został w środę 26 kwietnia 2017 r. w hali sportowej WSPiA.
Pomimo braku kilku podstawowych zawodników występujących w poprzednich edycjach turnieju, drużyna Uniwersytetu Rzeszowskiego ambitnie walczyła o zachowanie tytułu mistrza. W pierwszym meczu z Politechniką Rzeszowską przez długi czas utrzymywała prowadzenie, jednak koncówka należała do przeciwników. W drugim meczu nie dała szans zespołowi WSPiA, wygrywając różnicą kilku bramek.
W składzie drużyny Uniwerytetu Rzeszowskiego zagrało 7 pracowników naukowo-dydaktycznych. Na boisku pojawili się min. dr hab. Paweł Król, dr Janusz Zieliński, dr Grzegorz Domino, dr Miłosz Szczudło, mgr Jerzy Kulasa.
Puchar dla najlepszej drużyny, czyli Politechniki Rzeszowskiej wręczył prof. Jerzy Posłuszny, Rektor WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej. Gościem specjalnym Turnieju był wielokrotny Mistrz Świata i Mistrz Olimpijski mgr Rafał Wilk, który wspierał zespół UR.

2017futsal-(22).jpg 2017htpn-(1).JPG 2017htpn-(2).JPG 2017htpn-(3).JPG 2017htpn-(4).JPG 2017htpn-(5).JPG 2017htpn-(6).JPG 2017htpn-(8).JPG