Wydział > Wydarzenia > Michał Bartusik Mistrzem Polski w Judo

Michał Bartusik Mistrzem Polski w Judo

09.10.2017 16:04

W dniu 23 września 2017 roku w Opolu odbyły się Mistrzostwa Polski w Judo podczas których Michał spisał się kapitalnie. Zawodnik Millenium Rzeszów sięgnął po ten tytuł już po raz czwarty. Poprzednio wygrywał rywalizację w kategorii do 66 kg, natomiast w tym roku Michał Bartusik zdominował kategorię wyżej czyli do 73 kg. Judoka Millenium Rzeszów sięgnął po tytuł w pięknym stylu zwyciężając po drodze wszystkich późniejszych medalistów. W pierwszym pojedynku pokonał Sebastiana Gwoździa z Czarnych Bytom, w drugim Bartosza Karasia z Wisły Kraków w trzecim natomiast wygrał z dużą przewagą z Mistrzem Polski z roku poprzedniego Wiktorem Mrówczyńskim AZS AWF Katowice. Zwycięską walkę o finał stoczył z Arkadiuszem Kisielewiczem z Gwardii Wrocław w finale natomiast judoka Millenium Rzeszów nie dał żadnych szans Mateuszowi Garbaczowi z UMKS Żak Kielce wygrywając przed czasem przez bardzo efektowny rzut. Gratulujemy Michałowi oraz Jego trenerowi Piotrowi Majcherowi.

Bartusik-1-(1).jpg Bartusik-2.jpg Bartusik-3.jpg Bartusik-4.jpg Bartusik-5.jpg Bartusik-6.jpg Bartusik-7.jpg