Wydział > Wydarzenia > Kolejni studenci Wydziału WF odebrali certyfikaty umiejętności żeglarskich

Kolejni studenci Wydziału WF odebrali certyfikaty umiejętności żeglarskich

11.12.2017 13:12

Na Wydziale WF zostały wręczone kolejne certyfikaty umiejętności żeglarskich SITZ-HALS na poziomie ZAŁOGANT. Łącznie w sezonie żeglarskim 2017 studentom kierunków turystyka i rekreacja oraz wychowanie fizyczne przyznano 224 certyfikaty.
Szkolenie odbywało się w ramach zajęć z turystyki aktywnej, turystyki szkolnej oraz w trakcie letniego obozu programowego 2017 dla studentów pierwszego roku. Organizatorem i osobą nadzorującą szkolenie był mgr Jerzy Kulasa (jachtowy sternik morski, instruktor i egzaminator w programie SITZ HALS), a w realizacji szkolenia pomagali dr Dagmara Sądecka oraz kierownik Zakładu Pływania i Obozownictwa, dr hab. prof. UR Sławomir Drozd.
Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Żeglarstwa HALS powstało z inicjatywy aktywnej grupy instruktorów i trenerów żeglarstwa. Ich wieloletnia praca i doświadczenia, zdobyte w różnych regionach naszego kraju, podczas organizowania szkoleń żeglarskich, doprowadziły do powstania idei stworzenia wspólnej platformy wymiany doświadczeń, określania standardów i integracji środowiska żeglarskiego. Zgodnie z programem szkoleniowym SITZ-HALS, ZAŁOGANT to wykwalifikowany członek załogi śródlądowego jachtu żaglowego, posiadający umiejętność (kompetencje) obsługi stanowisk manewrowych oraz wykonywania innych czynności na śródlądowym jachcie żaglowym, na wodach śródlądowych. Czynności te może wykonywać tylko na polecenie kierującego jachtem i pod jego bezpośrednim nadzorem.
Wszystkim uczestnikom szkolenia gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów w zdobywaniu umiejętności i pogłębianiu wiedzy żeglarskiej.

2017CertHals.jpg 2017-hals-cert-3.jpg 2017-hals-cert-4.jpg 2017-hals-cert-5.jpg 2017-hals-cert-6.jpg 2017-hals-cert-7.jpg 2017-hals-cert-8.jpg certyfikat_zalogant.jpg