Instytut > Wydarzenia > Projekt Wydziału Wychowania Fizycznego „Rzeszów na Koronie Europy”

Projekt Wydziału Wychowania Fizycznego „Rzeszów na Koronie Europy”

21.09.2016 17:15

Uczestnicy ekspedycji „Rzeszów na Koronie Europy”, pracownicy dydaktyczno-naukowi Wydziału Wychowania Fizycznego, Uniwersytetu Rzeszowskiego Maciej Brożyna, Sławo-mir Drozd, Maciej Śliż, Łukasz Godek oraz gościnnie, Rafał Czach, Arkadiusz Romański, Rafał Frankiewicz i Wojtek Dzielski na początku sierpnia 2016 roku zdobyli najwyższy szczyt Słowenii – „Triglav”(2864 m n.p.m.) oraz Szwajcarski  „Schwarzhorn”( 2928 m n.p.m.)
Celem naszego projektu jest zdobycie wszystkich najwyższych szczytów w każdym państwie europejskim. Sierpniowa wyprawa pozwoliła na zdobycie 37 szczytów spośród 45 państw w Europie. Naszym 37 szczytem o którym mowa był najwyższy szczyt Słowenii.

2016slowenia-(2).jpg