Instytut > Wydarzenia > Wydział Wychowania Fizycznego uczestnikiem projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

20.06.2016 14:11

Pracownicy i Studenci Wydziału zostali zaproszeni do realizacji projektu, który decyzją Education Audiovisual and Culture Executive Agency w Brukseli otrzymał, aplikujący o grant, Wydział Turystyki i Rekreacji, Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie.
Projekt dofinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Erasmus + Sport, w akcji nr 3 – „Not - for - profit European sport events related to European Week of Sport 2016”.
Projekt: „Mini Recreation Olympic "RecreaOlympic"
Okres realizacji: 1.05.2016 – 30.04.2017
Wartość: 110 910 €
Kwota dofinansowania: 86 510 €
Realizacja:
Kierownik Projektu: dr Joanna Kalecińska, AWF Warszawa
Lider: Wydział Turystyki i Rekreacji; Akademia Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie, Warszawa, Polska;
Uczestnicy: Uniwersytet Rzeszowski, Wydział Wychowania Fizycznego, Rzeszów, Polska; Akademia Wychowania Fizycznego w Poznaniu, Wydział Turystyki i Rekreacji,  Poznań, Polska, Masaryk University, Faculty of Sport Studies, Brno, Czechy;  University of Presov, Faculty of Sport, Presov, Słowacja; Lithuanian Sports University in Kaunas, Kowno, Litwa; Institute of Sport Science, Department of Sport Pedagogy and Sport Sociology, Magdeburg, Niemcy; Gerlev Sports Academy P.E. & Playpark, Slagelse, Dania.

Głównym celem współpracy między Uczestnikami projektu jest zaplanowanie i zorganizowanie Mini Olimpiady Rekreacyjnej (RecreaOlympic), która będzie promować tradycyjne gry i zabawy rekreacyjne związane z dziedzictwem kulturowym krajów uczestniczących w projekcie.
RecreaOlympic Day będzie formą zachęcenia studentów i mieszkańców ze środowiska lokalnego do podejmowania aktywności rekreacyjnej.
Dorobek projektu zostanie podsumowany podczas konferencji naukowej. Materiały z konferencji zostaną opublikowane w formie monografii.
Kluczowe dla projektu działania – RecreaOlympic Day i Konferencja odbędą się 9-10.09.2016 w AWF Warszawa.
Zapraszamy do udziału!