Instytut > Wydarzenia > Badania naukowe w Centrum Japońskich Sportów i Sztuk Walki

Badania naukowe w Centrum Japońskich Sportów i Sztuk Walki

20.07.2016 16:55

W dniu 14-15.07.2016r. pracownicy Wydziału Wychowania Fizycznego Uniwersytetu Rzeszowskiego (w skład zespołu badawczego wchodzili: prof. Wojciech Czarny, dr hab. Paweł Król, dr hab Sławomir Drozd, dr Artur Płonka, dr Marta Przydział, dr Marian Rzepko, mgr Katarzyna Szeremeta, Dorota Skiba) uczestniczyli w badaniach  naukowych w Centrum Japońskich Sportów i Sztuk Walki „Dojo – Stara Wieś”. Zespół badawczy prowadził pomiary antropometryczne, badania przekrojowe FMS - Functional Movement Screen, pomiary skoczności oraz mocy kończyn dolnych za pomocą systemu Opto Jump, siłę zacisku ręki oraz pomiary dynamometryczne wśród kadry juniorów w karate tradycyjnym.
Centrum Japońskich Sportów i Sztuk Walki „Dojo – Stara Wieś” jest wspólnym przedsięwzięciem Polskiego Związku Karate Tradycyjnego oraz Fundacji Rozwoju Karate Tradycyjnego. To unikatowy na skalę światową obiekt zrealizowany zgodnie z kanonami architektury japońskiej w polskim krajobrazie. Jest największym na świecie ośrodkiem przeznaczonym do specjalistycznego treningu dalekowschodnich sztuk i sportów walki.

2016dojo-(1).jpg 2016dojo-(2).jpg 2016dojo-(3).jpg 2016dojo-(7).jpg 2016dojo-(8).jpg