Wydział > Wydarzenia

Wydarzenia Wydziału Wychowania Fizycznego UR

Pani dr Agnieszka Mirkiewicz uzyskała stopień doktora habilitowanego

14.09.2018

Miło nam poinformować, że 13 września 2018 r. Rada Wydziału Socjologiczno-Historycznego  Uniwersytetu Rzeszowskiego nadała dr Agnieszce Mirkiewicz, stopień doktora habilitowanego nauk humanistycznych w dyscyplinie historia.

Michał Bartusik powołany do reprezentacji Polski na mistrzostwa świata w judo!

05.09.2018

Spore wyróżnienie spotkało studenta Wydziału Wychowania Fizycznego UR, Michała Bartusika. Zawodnik został powołany do reprezentacji Polski na mistrzostwa świata w judo, które zostaną rozegrane od 20 do 27 września 2018 w Baku.

Mont Blanc – droga na Dach Europy

28.08.2018

W dniach 31.07 – 04.08. 2018r. dr hab. Sławomir Drozd, pracownik Wydziału Wychowania Fizycznego wraz z zorganizowana grupą miłośników alpejskich szczytów zdobył najwyższy szczyt kontynentu europejskiego -  Mont Blanc (4808,72 m n.p.m.) potocznie nazywany Dachem Europy.

Dobre wiadomości z Ministerstwa Sportu i Turystyki

13.07.2018

Rzeszów i Podkarpacie nie mogą narzekać na zaangażowanie władz centralnych w budowę infrastruktury sportowej. W tym roku ma być rozpoczęta budowa hali lekkoatletycznej Uniwersytetu Rzeszowskiego przy ul. Kwiatkowskiego. Inwestycja otrzyma dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Badania zespołu piłki ręcznej

12.07.2018

W dniu 05.07.2018 pracownicy Katedry Nauk o Zdrowiu przeprowadzili badania Superligowego Zespołu SPR Stal Mielec, który rozpoczął właśnie przygotowania do sezonu.

Mini Olimpiada Przedszkolaka

20.06.2018

W dniach 5 i 6 czerwca w SP nr 18 w Rzeszowie odbył się II finał projektu „Mini Olimpiady Przedszkolaka”, w której wzięło udział 570 dzieci z 11 rzeszowskich przedszkoli (nr 6, 11, 13, 15, 16, 17, 23, 29, 34, 35 oraz Jagódkowo).

Udział pracowników WWF w konferencji w Koszycach

09.05.2018

W dniach 12-13.04.2018r pracownicy Wydziału WF uczestniczyli w międzynarodowej konferencji "REKREAČNÝ ŠPORT, ZDRAVIE, KVALITA ŽIVOTA", która odbyła się na Uniwersytecie Pavla Jozefa Šafárika w Koszycach.

Udział studentów KN Podróżników w konferencjach naukowych

16.04.2018

Studenci należący do Studenckiego Koła Podróżników po raz kolejny wyjechali reprezentować nasz Wydział jak również zgłębiać wiedzę związaną ze swoim kierunkiem i zainteresowaniami. W ostatnim czasie były to dwie konferencje.

Spotkanie z prof. Fu Zhigang

12.04.2018

W dniu 28 marca odbyło się spotkanie z prof. Fu Zhigang w ramach współpracy międzynarodowej. Podczas spotkania zostały poruszone aspekty w zakresie turystyki i rekreacji jak również został ustalony szczegółowy plan działań.

Stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego dla SKN Podróżników

22.03.2018

Pierwsze stypendium w Studenckim Kole Naukowym Podróżników otrzymała Zuzanna Puchalska, która od trzech lat jest członkiem Koła, a na co dzień studiuje Gospodarkę Przestrzenną na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie.

Wyświetlanie wyników 1-10 (z 197)
 |<  < 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10  >  >|