Wydział > Wydarzenia

Wydarzenia Wydziału Wychowania Fizycznego UR

Agnieszka Sajdutka Mistrzynią Świata w karate tradycyjnym

29.10.2018

Agnieszka Sajdutka - studentka Wydziału Wychowania Fizycznego Uniwersytetu Rzeszowskiego została podwójną Mistrzynią Świata w karate tradycyjnym! W odbywających się w Kanadyjskim St. John’s Mistrzostwach Świata rzeszowianka  zdobyła dwa złote medale i jeden brązowy.

Uroczysta inauguracja roku akademickiego na Wydziale WF

25.10.2018

W dniu 18 października 2018 r. na Wydziale Wychowania Fizycznego odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2018/2019. Wydarzenie swą obecnością zaszczycił prof. dr hab. Wojciech Walat, Prorektor ds. Studenckich i Kształcenia Uniwersytetu Rzeszowskiego.

4 Światowy Kongres Naukowy Sportów i Sztuk Walki

22.10.2018

W dniach od 17-19 października 2018 miał miejsce 4 Światowy Kongres Naukowy Sportów i Sztuk Walki, w ramach którego odbywała się 7 Międzynarodowa Konferencja International Martial Arts and Combat Sports Scientific Society (IMACSSS) i obchody jubileuszu XXV-lecia Stowarzyszenia Idokan Polska (IPA).

Wmurowanie Kamienia Węgielnego pod Podkarpackie Centrum Lekkoatletyczne UR

16.10.2018

15 października 2018 r. na terenie kampusu UR przy ul. Cichej, w gościnnych murach Wydziału Wychowania Fizycznego UR odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod Podkarpackie Centrum Lekkoatletyczne, które już w październiku 2021 r. zostanie oddane do użytku wszystkim miłośnikom „Królowej Sportu.”

Kolejni studenci Wydziału WF odebrali certyfikaty umiejętności żeglarskich

12.10.2018

Na Wydziale WF zostały wręczone kolejne certyfikaty umiejętności żeglarskich SITZ-HALS na poziomie ZAŁOGANT. Łącznie w sezonie żeglarskim 2018 studentom kierunków TiR oraz WF przyznano 254 certyfikaty.

Pani dr Agnieszka Mirkiewicz uzyskała stopień doktora habilitowanego

14.09.2018

Miło nam poinformować, że 13 września 2018 r. Rada Wydziału Socjologiczno-Historycznego  Uniwersytetu Rzeszowskiego nadała dr Agnieszce Mirkiewicz, stopień doktora habilitowanego nauk humanistycznych w dyscyplinie historia.

Michał Bartusik powołany do reprezentacji Polski na mistrzostwa świata w judo!

05.09.2018

Spore wyróżnienie spotkało studenta Wydziału Wychowania Fizycznego UR, Michała Bartusika. Zawodnik został powołany do reprezentacji Polski na mistrzostwa świata w judo, które zostaną rozegrane od 20 do 27 września 2018 w Baku.

Mont Blanc – droga na Dach Europy

28.08.2018

W dniach 31.07 – 04.08. 2018r. dr hab. Sławomir Drozd, pracownik Wydziału Wychowania Fizycznego wraz z zorganizowana grupą miłośników alpejskich szczytów zdobył najwyższy szczyt kontynentu europejskiego -  Mont Blanc (4808,72 m n.p.m.) potocznie nazywany Dachem Europy.

Dobre wiadomości z Ministerstwa Sportu i Turystyki

13.07.2018

Rzeszów i Podkarpacie nie mogą narzekać na zaangażowanie władz centralnych w budowę infrastruktury sportowej. W tym roku ma być rozpoczęta budowa hali lekkoatletycznej Uniwersytetu Rzeszowskiego przy ul. Kwiatkowskiego. Inwestycja otrzyma dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Badania zespołu piłki ręcznej

12.07.2018

W dniu 05.07.2018 pracownicy Katedry Nauk o Zdrowiu przeprowadzili badania Superligowego Zespołu SPR Stal Mielec, który rozpoczął właśnie przygotowania do sezonu.

Wyświetlanie wyników 1-10 (z 202)
 |<  < 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10  >  >|