Instytut > Aktualności > Oświadczenie JM Rektora UR w sprawie wirusa SARS-CoV-2

Oświadczenie JM Rektora UR w sprawie wirusa SARS-CoV-2

Dodano: poniedziałek, 9 marca 2020
W związku z dynamicznie rozwijającą się sytuacją dotyczącą wirusa SARS-CoV-2 tzw. KORONAWIRUSA Z WUHAN zalecam wszystkim pracownikom i studentom wracającym do Polski z obszarów ryzyka bezwzględne odbycie 14 dniowej kwarantanny domowej.
Nieobecność w pracy i/lub na zajęciach zostanie odgórnie usprawiedliwiona, po udokumentowaniu powrotu z ww. rejonów.
Powracającym osobom, odczuwającym niepokojące objawy zalecam bezwzględnie postępowanie zgodne z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego - https://gis.gov.pl/kategoria/aktualnosci/
Ponadto zalecam odwołanie (lub przesunięcie ich na późniejszy termin) wizyt gości zagranicznych w Uniwersytecie Rzeszowskim oraz powstrzymanie się od wyjazdów, jak również przestrzeganie określonych przez GIS zasad higieny.
Zgodnie z decyzją Premiera z 8 marca 2020 r. odwołuję wszystkie wydarzenia organizowane w budynkach Uniwersytetu Rzeszowskiego, gdzie liczba uczestników może przekroczyć 1000 osób.
Informuję jednocześnie, że stale monitorujemy sytuację. O ewentualnych zmianach zaleceń będę Państwa informował w kolejnych komunikatach.
prof. dr hab. Sylwester Czopek

e-mail: inokf@ur.edu.pl