Wydział > Aktualności > Uroczystość wmurowania kamienia węgielnego

Uroczystość wmurowania kamienia węgielnego

Dodano: czwartek, 4 października 2018
Uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod Podkarpackie Centrum Lekkoatletyczne odbędzie się w dniu 15.10.2018 r., o godzinie 11.00, na terenie inwestycyjnym przy ul. Cichej 2.

Podkarpackie Centrum Lekkoatletyczne to obiekt unikatowy w skali międzynarodowej o wielu zaletach (zarówno architektonicznych jak i użytkowych) skupiający pod jednym „dachem” najnowszą infrastrukturę sportową jak i naukowo-badawczą. Obiekt będzie dostępny dla wszystkich zainteresowanych.

Jego konstrukcja i zaplecze laboratoryjne umożliwią organizację rozgrywek i zawodów w większości dyscyplin sportowych (również zawodów osób niepełnosprawnych) oraz prowadzenie badań na światowym poziomie. Ważnym jest, że obiekt będzie również w pełni przystosowany dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Podmiotem odpowiedzialnym za realizację przedsięwzięcia jest Uniwersytet Rzeszowski.

Podkarpackie Centrum Lekkoatletyczne będzie miało na celu zintegrowanie wszystkich lekkoatletycznych sekcji Podkarpacia i Regionu Karpackiego prowadząc zaawansowane i wszechstronne treningi sportowe oraz badania naukowe w tym zakresie.

Budowa krytej hali lekkoatletycznej treningowo-sportowej:

200 metrowa okrężna 6 torowa z nachylonymi łukami oraz z trybunami wokół bieżni,
60 metrową, prostą bieżnię 8 torową,
Rozbieg do skoku o tyczce,
Skocznia do skoku w dal i trójskoku,
Rzutnia do pchnięcia kulą-mobilna,
Rzutnia do oszczepu (do ćwiczeń techniki),
Kompletne wyposażenie w lekkoatletyczny sprzęt treningowy i wyczynowy wraz z zestawami mobilnymi do transportu urządzeń LA,
Bieżnia rozgrzewkowa 120 metrowa ze skocznią do skoku w dal,
Magazyny na sprzęt sportowy,
Szatnie,
Pokoje dla sędziów, spikera i obsługi medycznej,
Siłownia,
Pomieszczenia odnowy biologicznej,
Sala konferencyjna,
Pokoje administracyjne.
Projekt ma na celu inwestycję w infrastrukturę sportową, która przyczyni się do rozwoju krajowego, regionalnego i lokalnego sportu wyczynowego. Budowa Uniwersyteckiego Centrum Lekkoatletycznego w Rzeszowie obejmie swoim zasięgiem całe województwo podkarpackie, ościenne województwa małopolskie, lubelskie, świętokrzyskie oraz krajów sąsiadujących (Ukraina, Słowacja), w których nie istnieje tak profesjonalne centrum lekkoatletyczne.
cicha1.jpg cicha2.jpg cicha3.jpg