Wydział > Aktualności > VII pokaz podróżniczy pt. Globtroter

VII pokaz podróżniczy pt. Globtroter

Dodano: czwartek, 7 grudnia 2017
W dniu 13.12.2017 roku odbędzie się już VII pokaz podróżniczy pt. Globtroter, organizowany przez Studenckie Koło Naukowe Podróżników, którzy chcą was zaprosić na opowieści z różnych stron świata.

Tomasz i Janusz, pt. „Z plecakiem przez Azję”
Opowiedzą wam o tym jak żyje się w pociągu transsyberyjskim i jak długa jest jego trasa, by następnie dotrzeć do mongolskich stepów, popijając kumys w jurcie, a także wygrzewając się w słońcu pustyni Gobi, jadąc dalej dojechać do Chin odwiedzając Zakazane Miasto by potem wdrapać się na Mur Chiński, a na Kazachstanie kończąc.
Celem organizowanej przez nich wyprawy było pokonanie 5000 km koleją transsyberyjska i 12000 km autostopem z plecakiem na plecach przez Polskę, Litwę, Łotwę, Rosję, Mongolię, Chiny, oraz Kazachstan.
Cała podróż pokonali autostopem, głównie dlatego że w każdej podróży przekonujemy się że nie ma lepszego sposobu na integrację z "tubylcami", a co za tym idzie -poznawanie ich codzienności i spojrzenia na świat.
Więcej ciekawostek o wyprawie znajduje się na ich stronie, zapraszamy.

Adrian Beściak, pt. The Best Life „Życie kołem się toczy”
To młody człowiek, który zainspirował nie jedną osobę podczas swoich wyzwań, jak sam je nazywa The Best Trip. Opowie w nich jak z wielkim zapałem i determinacją można pomagać innych, przemierzając na wózku wiele kilometrów, a także podróżą dokoła Polski kończąc. Na swej drodze napotkał wspaniałych ludzi, którzy dzięki jego akcji zechcieli wesprzeć chore osoby będące w potrzebie.
Jedna z tras liczyła 500 km w którą Adrian Beściak pokonał w czasie 8 dni na wózku inwalidzkim.
Kolejna licząca ok 600 km. Adrian Beściak pokonał ją w czasie 11 dni jadąc na wózku inwalidzkim.
To było „coś” czego w Polsce jeszcze nie było, ponieważ jeszcze nikt nie podjął się takiego wyzwania. Adrian Beściak przejechał dookoła Polski i łącznie pokonał 2 313 km na wózku w czasie 54 dni. Trasa z Rzeszowa do Rzeszowa. Spędził w trasie około 440 godzin jadąc po asfaltowej drodze wózkiem inwalidzkim.
Już w krótce wam o tym opowie!

Więcej można dowiedzieć się odwiedzając jego stronę:
Wszystkich serdecznie zapraszamy. :)
WSTĘP WOLNY!
Słodkości w trakcie spotkania... (Ciasta, placki...itd.)
Miejsce - Uniwersytet Rzeszowski, ul. Pigonia 1, Duża Aula "Jajo"
globtroter2017.jpg