Wydział > Aktualności > Festiwal Sportów Wodnych - Wyspa 2017

Festiwal Sportów Wodnych - Wyspa 2017

Dodano: piątek, 4 sierpnia 2017
Serdecznie zapraszamy do udziału w tegorocznym XV Memoriale Edwarda Sądeckiego - Edi CUP wraz z XIII Festiwalem Sportów Wodnych, organizowanym na terenie Bazy Żeglarskiej KU AZS UR na Wyspie w Polańczyku, i współorganizowanym przezPWSZ w Krośnie. Jak co roku rozegrane zostaną różnorodne wyścigi i ciekawe konkurencje.  Dodatkowo program wypełnią inne atrakcje. W sobotę zapewniamy wieczór przy ognisku z muzyką znanego nam doskonale zespołu szantowego KLANG.
Impreza ta odbywa się cyklicznie od kilku lat. Organizowana jest w okresie wakacji na terenie bazy AZS na Wyspie w Polańczyku. Popularny Edi był wieloletnim prezesem klubu  AZS Uniwersytetu Rzeszowskiego, prekursorem żeglarstwa deskowego na Podkarpaciu oraz założycielem bazy żeglarskiej AZS nad Jeziorem Solińskim. Był organizatorem sportowym i człowiekiem o niespotykanym poczuciu humoru, a nade wszystko przyjacielem i nauczycielem.
Równocześnie z Edi Cup, przy współpracy z  AZS, odbywa się Festiwal Sportów Wodnych. Naszej imprezie, oprócz rywalizacji sportowej, towarzyszy wiele atrakcji. W programie można znaleźć: regaty windsurfingowe z biegiem memoriałowym  w przebraniach, regaty Omega o Puchar Rektora Akademii Morskiej w Szczecinie, regaty piróg, wyścig kajaków na wesoło, mecz piłki wodnej „Wyspa kontra Reszta Świata”, koncerty, wieczorne ognisko żeglarskie.
Termin imprezy: 11-13 sierpnia 2017 roku (piątek - niedziela)
2017EdiCup.JPG