Strefa studencka > Aktualności samorządu > Spotkanie informacyjne – płatne staże dla studentów

Spotkanie informacyjne – płatne staże dla studentów

Dodano: wtorek, 3 października 2017
Drodzy Studenci!
miło nam poinformować, że już od 1 października 2017 ruszy nabór na płatne staże  w ramach realizowanego przez Wydział Wychowania Fizycznego wspólnie z Wydziałem Ekonomii Uniwersytetu Rzeszowskiego projektu NCBiR dotyczącego wysokiej jakości staży dla studentów ostatnich lat studiów magisterskich. Oferta dotyczy studentów 2 SUM WF stacjonarny, 2 SUM WF niestacjonarny oraz 2 SUM TiR stacjonarny. Staże będą płatne - student otrzymuje wynagrodzenie. Dla części uczestników możliwe będzie również dofinansowanie przejazdów oraz zakwaterowania. Wkrótce więcej informacji.
Prodziekan ds. Dydaktycznych
dr Wojciech Bajorek

Projekt  „Kariera zaczyna się od stażu” współfinansowany jest z Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego.
Głównym celem projektu jest nabycie i podniesienie kompetencji zawodowych, umiejętności praktycznego wykorzystania wiedzy, kompetencji interpersonalnych i doświadczeń zawodowych 163 studentów/studentek, oczekiwanych przez pracodawców na rynku pracy poprzez wdrożenie wysokiej jakości programu stażowego we współpracy z pracodawcami (Zalecenia Rady z dnia 10.03.2014 r. (2014/c/88/01).
Wysokiej jakości staże, pozwolą na zdobycie doświadczenia, poszerzenie kompetencji i lepsze dostosowanie umiejętności do potrzeb rynku pracy i GOW, a także staną się stymulantom mobilności dzięki ograniczeniu kosztów ponoszonych przez stażystów szukających pracy.
Odbiorcami projektu są: 100 studentów/studentek 2 roku studiów II stopnia Wydziału Ekonomii oraz 63 studentów/studentek 2 roku studiów II stopnia Wydziału Wychowania Fizycznego na kierunkach Wychowanie Fizyczne i Turystyka i Rekreacja. Projekt skierowany jest zarówno do studentów studiów stacjonarnych jak i niestacjonarnych.
Czas trwania projektu: 01.10.2017r. do 01.10.2018r.