Strefa studencka > Aktualności samorządu > Narty Dzieciom – wolontariat czas zacząć!

Narty Dzieciom – wolontariat czas zacząć!

Dodano: poniedziałek, 27 listopada 2017
Akcja "NARTY DZIECIOM" to inicjatywa właścicieli Ośrodka Narciarskiego Kiczera Ski Puławy oraz przedstawicieli Wydziału Wychowania Fizycznego UR, którzy pragną udostępnić i nauczyć dzieci w wieku szkolnym trudnej sztuki jazdy na nartach, a których rodzice nie mogą wspomóc finansowo. „Narty Dzieciom” to całodzienny pobyt w ośrodku narciarskim połączony z nauką jazdy na nartach dla szkolnych grup zorganizowanych.

Co roku w akcji Narty Dzieciom bierze udział około 4000 dzieci z różnych szkół Podkarpacia. Oprócz opieki instruktorów, dziećmi zajmowali się studenci Uniwersytetu Rzeszowskiego, głównie z Wydziału Wychowania Fizycznego.

Istnieje możliwość włączenia się i w tym roku do pomocy w akcji poprzez aktywne uczestnictwo w tzw. "roli opiekuna ucznia", która polega na opiece nad dziećmi na stoku w godzinach mniej więcej od 9:00 do 15:00.

Studenci, którzy decydują się na ten wolontariat muszą posiadać podstawy jazdy na nartach. Organizatorzy zapewniają tygodniowe zakwaterowanie, wyżywienie oraz karnety na stok (podczas zajęć z dziećmi oraz później, aż do zamknięcia stoku).

Filmowe podsumowanie sezonu 2012/2013 http://www.youtube.com/watch?v=fpdJKG3QN8Y

Pytania oraz zapisy prosimy kierować do Karoliny Szkoły nr tel. 782 582 423, adres e-mail: karolina-szkola@wp.pl, Facebook: www.facebook.com/karolina.szkola

Więcej o akcji  na http://nartydzieciom.pl/

narty-dzieciom-13.jpg narty-dzieciom-20.jpg