Strefa studencka > Aktualności samorządu > Zapraszamy na Siatkarski Puchar Rodzinny

Zapraszamy na Siatkarski Puchar Rodzinny

Dodano: wtorek, 10 czerwca 2014
Zapraszamy do uczestnictwa wszystkich pracowników studentów wraz z rodzinami i przyjaciółmi, znajomymi. Szczególne zaproszenia dla Studentów-Wolontariuszy, którzy mogą się zgłaszać  w sekretariacie WWF Towarnickiego 3, pokój 15. Siatkarski Puchar Rodzinny to otwarte wydarzenie organizowane na terenie Millenium Hall w Rzeszowie będące finałem i zwieńczeniem rozgrywanych wcześniej eliminacji 3-osobowych drużyn siatkarskich. Wydarzenie oprócz aspektu sportowego będzie miało formę pikniku z atrakcjami dla dzieci, jak i dorosłych oraz występami grup artystycznych. Punktem kulminacyjnym inicjatywy będzie Finał Turnieju Siatkówki oraz ustanawianie Rekordu Guinnessa. Przedsięwzięcie ma przyczynić się do popularyzacji piłki siatkowej w Rzeszowie, jak też szerzej – na terenie województwa podkarpackiego. Ponadto możliwe będzie również propagowanie regionu i piłki siatkowej na skalę ogólnopolską, a nawet ogólnoświatową ze względu na podjęcie próby ustanowienia rekordu Guinnessa w ilości jednocześnie podbijających piłkę par. Wydarzenie ma także na celu zaangażowanie całych rodzin w spędzanie czasu na świeżym powietrzu – w tym grę w piłkę siatkową. Wydarzenie nabiera szczególnego charakteru z uwagi na rozgrywane Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn, które odbędą się w Polsce w 2014 roku. Dodatkowo, zorganizowana podczas wydarzenia zabawa fantowa przyczyni się do wparcia Fundacji Bliźniemu Swemu działającej na rzecz Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta.
Patronami oraz Partnerami wydarzenia są: Marszałek Województwa Podkarpackiego, Prezydent Miasta Rzeszowa, Polski Związek Piłki Siatkowej, Millenium Hall, Exacto, Ideo.
Program wydarzenia:
12.00 - Otwarcie
12.10 - Prezentacja drużyn
12.30 - Rozpoczęcie meczów finałowych
14.30 – Pokaz mody sportowej
15.00 - Występ -„Karczmarze NaNowo”, w przerwach licytacja siatkarskich przedmiotów kolekcjonerskich
16.30 - Dekoracja zwycięzców
17.00 - Próba ustanowienia Rekordu Guinnessa w ilości osób podbijających piłkę
17.30 - Wspólna Samba Siatkarska - z zespołem Axel
18.00 – Prezentacja siatkówki w wykonaniu mistrzów
18.30 - Koncert zespołu VIR
19.30 - Mecz Polska - Brazylia, wspólne kibicowanie (transmisja z telebimu)