Strefa studencka > Aktualności samorządu > VI edycja Test Coopera - 17.05.2014

VI edycja Test Coopera - 17.05.2014

Dodano: środa, 7 maja 2014
Już w sobotę 17 maja 2014 na stadionie uniwersyteckim przy ul. Wyspiańskiego 22 odbędzie się VI edycja Testu Coopera dla Wszystkich. Organizatorzy: Wydział Wychowania Fizycznego UR, Klub Uczelniany Akademickiego Związku Sportowego UR, Centrum Sportu i Rekreacji UR oraz Samorząd Studentów UR zapraszają w godzinach od 9:00 do 15:00.

Test Coopera - próba wytrzymałościowa opracowana przez amerykańskiego lekarza Kennetha H. Coopera polegająca na 12- minutowym nieprzerwanym biegu. Obecnie jest szeroko stosowana do badania sprawności fizycznej przede wszystkim sportowców. Polega ona na przemierzeniu (w dowolny sposób: biegnąc, idąc - byle pieszo) jak największego dystansu w ciągu 12 minut. Pokonany dystans należy odnaleźć w odpowiedniej dla płci i wieku komórce tabeli i odczytać wynik. Jeśli jest on gorszy niż "zadowalający" to są przyczyny do niepokoju.

Przyjdź i sprawdź swoją kondycję fizyczna. To nie zawody, Twoim jedynym rywalem jesteś Ty sam, a więc przyjdź i pokonaj siebie!

Uwaga! Osoby niepełnoletnie muszą uzyskać pozwolenie od opiekuna prawnego(do wypełnienia na miejscu). Udział w teście jest bezpłatny, a każdy uczestnik otrzyma numer startowy, certyfikat z wynikiem Testu oraz butelkę wody.

Zobacz więcej: www.testcoopera.pl
test-coopera-rzeszow-plakat.jpg