Strefa studencka > Aktualności samorządu > V edycja Test Coopera - 26.10.2013

Dodano: wtorek, 22 października 2013
Termin: 26 października 2013, godz. 9.30-14.30
Miejsce: Stadion Resovii, ul. Wyspiańskiego 22

Test Coopera dla Wszystkich jest organizowany przez Wydział Wychowania Fizycznego UR oraz AZS UR na zlecenie Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach ogólnopolskiej kampanii promowania sprawności fizycznej przez Akademicki Związek Sportowy Środowisko Warszawa. Test Coopera dla Wszystkich zostanie przeprowadzony w październiku ośmiu stadionach / bieżniach lekkoatletycznych w Polsce.

Test Coopera - próba wytrzymałościowa opracowana przez amerykańskiego lekarza Kennetha H. Coopera polegająca na 12- minutowym nieprzerwanym biegu. Obecnie jest szeroko stosowana do badania sprawności fizycznej przede wszystkim sportowców.

Polega ona na przemierzeniu (w dowolny sposób: biegnąc, idąc - byle pieszo) jak największego dystansu w ciągu 12 minut. Pokonany dystans należy odnaleźć w odpowiedniej dla płci i wieku komórce tabeli i odczytać wynik. Jeśli jest on gorszy niż "zadowalający" to są przyczyny do niepokoju.

Uwaga! Osoby niepełnoletnie muszą uzyskać pozwolenie od opiekuna prawnego(do wypełnienia na miejscu).

Zapraszamy tych, którzy nie boją się zmierzyć ze swoimi słabościami!!

Zobacz więcej: www.testcoopera.pl
cooper-plakat.jpg