Strefa studencka > Aktualności samorządu > Udany start reprezentantów KU AZS UR podczas AMP w lekkiej atletyce

Udany start reprezentantów KU AZS UR podczas AMP w lekkiej atletyce

Dodano: czwartek, 13 czerwca 2013
W miniony weekend tj. 6-8 czerwca 2013 r. odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce. Rozegrane zostały na stadionie AZS Politechniki Łódzkiej. Nasi studenci, zawodnicy Kluby uczelnianego AZS UR, pokazali się z bardzo dobrej strony! Przywieźli ze sobą 5 medali.
Na szczególne uznanie zasługuje Kamil Gurdak, który zdobył brązowy medal w klasyfikacji ogólnej w biegu na 800m z czasem 1,49,86. Wynik jaki uzyskał zapewnił mu także srebrny medal w klasyfikacji uniwersytetów. Na tym jednak nie zakończył się jego sukces, gdyż sztafeta męska 4x 400m czasem 3,24,60 w składzie: Kamil Gurdak, Artur Stopyra, Stanisław Piwowar oraz Tajemniczy Bartłomiej Jachimowski  zdobyła srebrny medal wśród uniwersytetów, natomiast w ogólnej klasyfikacji zajęła 10 miejsce.
Indywidualnie Artur Stopyra w konkursie skoku w dal uzyskując wynik 6,41 uplasował się na wysokiej 10 pozycji zdobywając jednocześnie brązowy medal wśród uniwersytetów. W biegu na 800m wystartował również Stanisław Piwowar, który ukończył bieg z czasem 1,59,64 zajmując ogólnie 26 miejsce oraz 9 w uniwersytetach.
Wśród kobiet na wyróżnienie zasługuje Dorota Skiba, która w biegu na 100m ustanowiła nowy rekord życiowy 12,98 co dało ogólnie 23 pozycję oraz 10 miejsce wśród uniwersytetów. Kolejnego dnia startów do swojego rekordu dołożyła dobry start w konkursie skoku w dal dostając się do ścisłego finału. Wynikiem 5,49 ukończyła rywalizację zajmując wysokie 6 miejsce w klasyfikacji ogólnej oraz srebrny medal wśród uniwersytetów. Wystartowała także sztafeta kobiet 4x100m ( czas: 54,19) w składzie: Dorota Skiba, Katarzyna Lis, Michelle Zając-Micał oraz Agnieszka Siemenko uzyskując 24 miejsce ogólnie i 10 wśród uniwersytetów oraz sztafeta 4x400m w składzie: Paulina Nieścior, Dominika Mazur, Katarzyna Lis oraz Michelle Zając-Micał, które uzyskując czas 4,28,77 zajęły 28 miejsce w klasyfikacji ogólnej oraz 11 miejsce w uniwersytetach. W biegu na 100m wystartowała także Urszula Rzepko (czas: 15,18) zajmując 67 miejsce ogólnie oraz 24 wśród uniwersytetów.
Serdecznie gratulujemy!
amp4.jpg AMP-la.jpg AMP-la2-(1).jpg AMP-la-3.jpg