Strefa studencka > Aktualności samorządu > Rzeszów na Koronie Europy

Rzeszów na Koronie Europy

Dodano: środa, 3 lipca 2013
Magazyn Turystyki Górskiej opublikował krótki artykuł o projekcie naszych pracowników (Maciej Brożyna, Łukasz Godek, Jarosław Herbert, Maciej Śliż) w sierpniowym numerze.
Zdobycie wszystkich najwyższych szczytów Europy, a następnie opublikowanie podręcznika dla studentów kierunków wychowania fizycznego oraz turystyki i rekreacji w Polsce i na świecie – to wyzwanie dla naukowców ze stolicy Podkarpacia. „Rzeszów na Koronie Europy” to projekt czwórki nauczycieli akademickich – Macieja Brożyny, Łukasza Godka, Jarosława Herberta i Maciej Śliża pracujących na Wydziale Wychowania Fizycznego Uniwersytetu Rzeszowskiego. Realizują go już od 2009 roku. Do tej pory zdobyli 26 szczytów państw europejskich, zaliczając m.in. najwyższy szczyt Rosji – Elbrus. W roku 2013 zdobyli już m.in. najwyższe wzniesienie Malty – Ta’Dmejrek (253 m. n.p.m.), a w planach mają jeszcze najwyższe szczyty Hiszpanii, Islandii, Słowenii, Liechtensteinu, Rumunii i Mołdawii.
korona-(1).JPG

e-mail: inokf@ur.edu.pl