Strefa studencka > Aktualności samorządu > II Edycja Testu Coopera w Rzeszowie.

II Edycja Testu Coopera w Rzeszowie.

Dodano: poniedziałek, 12 września 2011
Termin: 15 października 2011, godz. 10.00-16.00
Miejsce: Stadion Resovii, ul. Wyspiańskiego 22

Test Coopera dla Wszystkich jest organizowany na zlecenie Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach ogólnopolskiej kampanii promowania sprawności fizycznej przez Akademicki Związek Sportowy Środowisko Warszawa we współpracy z jednostkami AZS w danych miastach. Impreza jest częścią akcji Polska Biega. W Rzeszowie organizatorami jest Samorząd Studentów Uniwersytetu Rzeszowskiego Wydziału Wychowania Fizycznego.Test Coopera dla Wszystkich zostanie przeprowadzony równocześnie na trzynastu stadionach / bieżniach lekkoatletycznych w Polsce.

Test Coopera - próba wytrzymałościowa opracowana przez amerykańskiego lekarza Kennetha H. Coopera polegająca na 12- minutowym nieprzerwanym biegu. Obecnie jest szeroko stosowana do badania sprawności fizycznej przede wszystkim sportowców.

Polega ona na przemierzeniu (w dowolny sposób: biegnąc, idąc - byle pieszo) jak największego dystansu w ciągu 12 minut. Pokonany dystans należy odnaleźć w odpowiedniej dla płci i wieku komórce tabeli i odczytać wynik. Jeśli jest on gorszy niż "zadowalający" to są przyczyny do niepokoju.

Zapraszamy tych, którzy nie boją się zmierzyć ze swoimi słabościami i zdobyć jak najlepszy wynik!!

PIERWSZE 100 OSÓB DOSTANIE PAMIĄTKOWE KOSZULKI!! :)

e-mail: inokf@ur.edu.pl