Strefa studencka > Aktualności samorządu > Dzień Honorowego Dawcy Krwi

Dzień Honorowego Dawcy Krwi

Dodano: niedziela, 22 maja 2011

TWOJA KREW - NASZE ŻYCIE

Dnia 01.06.2011 w głównym budynku Uniwersytetu Rzeszowskiego przy ul. Rejtana 16c odbędzie sie pobór krwi przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.
Akcja ma na celu pokazanie jak ważna role odgrywa krew jako lek przy zbliżającym sie okresie wakacji.
Tego dnia studenci, jak i każdy obywatel naszego miasta, w godzinach od 9:30 do 13:00 mogą zostać Honorowym Dawca Krwi, a tym samym pokazać, ze nie stoją obojętnie na potrzebujących.

Każdy potencjalny dawca rejestrując sie, czyli wyrażając chęć zostania dawca, dostaje do wypełnienia ankietę dotyczącą głownie stanu jego zdrowia. Następnie zostanie to skonsultowane z lekarzem, który ostatecznie zdecyduje czy dany kandydat może zostać dawca. Na decyzje ta wpływają także wyniki badan wcześniej pobranych próbek krwi, co zajmuje zaledwie kilka minut.
Jeżeli wszystko Pojdzie zgodnie z planem zostało tylko położyć sie wygodnie i zrealizować czyn po który tam przyszliśmy. Co więcej, jeżeli ktoś ma czas i ochotę przed oddaniem krwi, będzie mógł napić sie kawy lub herbaty.
Po wszystkim juz "DAWCA" może z uśmiechem na twarzy i dziewięcioma czekoladami (plus ewentualnie zwolnienie, 100%platne, z pracy w danym dniu) powiedzieć: "POMAGAM - oddaje krew"

Zobacz jak to wygląda po czym ZAPRASZAMY!

plakat-HDK-wieksz--kopia.jpg

e-mail: inokf@ur.edu.pl