Działalność naukowa > Aktualności Działu Nauki > Zaproszenie na sympozjum „Rehabilitacja od narodzin do starości”

Zaproszenie na sympozjum „Rehabilitacja od narodzin do starości”

Dodano: czwartek, 25 maja 2017
Celem Sympozjum jest przedstawienie i rozpowszechnienie wiedzy na temat zasad kompleksowej rehabilitacji osób niepełnosprawnych w różnych grupach wiekowych, popularyzowanie biopsychospołecznego modelu rehabilitacji oraz zwrócenie uwagi na konieczność interdyscyplinarnej współpracy w zespołach rehabilitacyjnych.
Osoby niepełnosprawne w wieku rozwojowym wkraczając w wiek dorosły tracą płynność rehabilitacji. Młodzi niepełnosprawni dorośli nadal ulegają procesowi marginalizacji, a ich uczestnictwo w życiu społecznym nie jest tak pełne jak ich rówieśników. Podobnie dzieje się w przypadku osób dojrzałych oraz wkraczających w okres starzenia się, które stają się niepełnosprawne. Pokładamy nadzieję, że Sympozjum pozwoli na wymianę wiedzy i doświadczeń w zakresie poprawy struktury, funkcji, aktywności oraz uczestnictwa jednostek niepełnosprawnych w różnych grupach wiekowych. Przysłuży się działaniom na rzecz osób niepełnosprawnych.
Prezentacja wykładów monograficznych oraz wyników badań naukowych będzie prowadzona podczas sesji plenarnych, panelowych, plakatowych oraz studenckich. Zaplanowano również warsztaty. Wybitni specjaliści stanowiący skład Komitetu Naukowego zapewniają wysoki poziom merytoryczny Sympozjum.
Sympozjum odbędzie się w stolicy województwa podkarpackiego,w Hotelu  Rzeszów zlokalizowanym w samym centrum miasta.
Serdecznie zapraszamy!
Jacek Durmała, Przewodniczący Komitetu Naukowego