Działalność naukowa > Aktualności Działu Nauki > Komunikat Specjalny SIP nr 1/2015

Komunikat Specjalny SIP nr 1/2015

Dodano: sobota, 17 stycznia 2015
Sympozjum odbędzie się pod patronatem JM Rektora Uniwersytetu Rzeszowskiego, prof. dra hab. Aleksandra Bobko i prezydenta IMACSSS, dr hab. Wojciecha J. Cynarskiego, prof. UR and „Ido Movement for Culture. Journal of Martial Arts Anthropology”. Języki konferencji: polski i angielski). Organizator: Stowarzyszenie Idokan Polska w Rzeszowie / Idokan Poland Association. Współpraca: Wydział Wychowania Fizycznego UR, European Jujutsu & Kobudo Committee / European Martial Arts Committee, European Academy for Carpathian Euroregion.
Tego dnia o godz. 10:00 (I termin) lub o godz. 10:15 (II termin) rozpocznie się Walne Zebranie SIP. Następnie zaplanowane jest kolejne szóste sympozjum (uwzględniając sesje naukowo-metodyczne odbyte w ostatnich dwóch latach).
Sympozjum będzie podzielone na Sesję I (12:00-14:00) i Sesję II (15:30-17:30).
Tematy:
1. Historia sztuk walki w Azji i w Europie
2. Turystyka sztuk walki a turystyka kulturowa
3. Specyfika treningu w różnych odmianach sztuk i sportów walki
4. Wymiary społeczno-kulturowe dróg sztuk walki
5. Metody nauczania taktyki i technik walki
Komitet Naukowy
Prof. Dr Wojciech J. Cynarski – przewodniczący
Prof. Dr Tadeusz Ambroży, Prof. Dr Wojciech Czarny, Prof. Dr Milan Duricek, Prof. Dr Kazimierz Obodyński, Prof. Dr Zdenko Reguli, Prof. Dr Kazimierz Witkowski, Prof. Lothar Sieber, Dr Grzegorz Bielec, Dr Renata Grzywacz, Dr Jarosław Jastrzębski, Dr Rafał Kubacki, Dr Cezary Kuśnierz, Dr Lesław Lassota, Dr Artur Litwiniuk, Dr Marcin Obodyński, Dr Dorota Pawlik, Dr Michał Pędracki, Dr Juliusz Piwowarski, Dr Jan Słopecki, Dr Stefania Skowron-Markowska, Dr Gabriel Szajna, Dr Krzysztof Warchoł, Dr Michal Vit.
Komitet Organizacyjny
Prof. Dr Wojciech J. Cynarski – przewodniczący
Mgr Przemysław Pawelec (pa_przemek@poczta.onet.pl) - sekretarz
Udział – dla członków SIP nieodpłatnie (ale: uregulowane składki członkowskie)
Zgłoszenia udziału biernego lub czynnego - do 11 marca 2015 na adres sekretarza Komitetu Organizacyjnego
Propozycje referatów z rozszerzonymi abstraktami już można zgłaszać na adres prezesa (ela_cyn@wp.pl). Najlepsze prace zostaną opublikowane.
Do zobaczenia w Rzeszowie.