Działalność naukowa > Aktualności Działu Nauki > Zaproszenie do udziału w Projekcie pt: „Sniffer Dog – animator innowacji”

Zaproszenie do udziału w Projekcie pt: „Sniffer Dog – animator innowacji”

Dodano: środa, 27 marca 2013
Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. serdecznie zaprasza do udziału w Projekcie pt: „Sniffer Dog – animator innowacji”, który realizowany jest w ramach Działania 4.2 Rozwój kwalifikacji kadr systemu B+R i wzrost świadomości roli nauki w rozwoju gospodarczym, Priorytet IV Szkolnictwo wyższe i nauka Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. (koszt pokrywa RARR)
Projekt adresowany jest do osób dorosłych będących:
- pracownikami naukowymi szkół wyższych, instytutów badawczych, instytutów naukowych PAN,
- pracownikami jednostek tzw. konsorcjów naukowych (z wyłączeniem przedsiębiorców).
- zatrudnionych na podstawie umowy o pracę, powołania, wyboru, mianowania lub spółdzielczej umowy o pracę.
Uczestnicy skorzystają z cyklu bezpłatnych szkoleń o łącznej liczbie 92 godzin z zakresu:
-Kompetencji menedżerskich;
-Zarządzania projektami innowacyjno-badawczymi;
-Finansów dla innowacji;
-Komercjalizacji badań, marketingu usług badawczych;
-Zarządzania i ochrony własności intelektualnej.
Dodatkowo:
Uczestnicy, którzy uzyskają najwyższy wynik złożonego projektu będą miały możliwość uczestniczenia w seminariach zagranicznych. Seminaria obejmują 3 dni po 8 godzin zajęć i spotkań w instytucjach tj. uczelnie wyższe, Izby, parki technologiczne, inkubatory przedsiębiorczości, instytucje zajmujące się: Funduszami Venture Capital/Private Equity, funduszami zalążkowymi (typu seed capital), inkubatory technologiczne, parki przemysłowych, CTT, IOB. Będą one miały na celu prezentacje działalności tych ośrodków, możliwości współpracy nauki i biznesu, przykładu dobrych praktyk.).
Zapraszamy również na stronę internetową projektu www.animatorinnowacji.pl lub bezpośrednio do biura projektu pok. 218 w budynku RARR S.A. ul. Szopena 51, 35-959 Rzeszów.
Formularze zgłoszeniowe można składać do końca tego tygodnia tj. do 28 marca 2013r.
Szkolenia dla grupy uczestników z Rzeszowa rozpoczynają się już początkiem kwietnia (tj. zaraz po Świętach Wielkanocnych). W tym tygodniu będzie ustalony harmonogram zajęć oraz podanie zostanie informacja o miejscu, w którym odbywać się będą zajęcia.
Maciej Gałas
Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.
ul. Szopena 51, 35-959 Rzeszów
tel: +48 (17) 86-76-291